تور کربلا تاریخ ثبت : 1397/11/23_15:55

عاشورا ، نماد یکپارچگی مسلمانان جهاد


عاشورا و شهادت امام حسین(ع) نمادی از وحدت و یکپارچگی برای تمام مسلمانان جهان است

 

عاشورا و شهادت امام حسین(ع) نمادی از وحدت و یکپارچگی برای تمام مسلمانان جهان است
حجت الااسلام و المسلمین سید فاضل حسینی مدیر مسئول مجله بنیاد امین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدای افغان(آوا) در رابطه به اهمیت برپایی نماز ظهر عاشورای حسینی گفت: بر پایی نماز ظهر عاشورا از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که امام حسین (ع) در این ظهر اقامه به نماز کرد.

تور کربلا,تور ارزان کربلا,تور هوایی کربلا,تور کربلا,تور زمینی کربلا

به گفته آقای حسینی، حضرت امام حسین (ع) در شرایط خاص که در صحرای کربلا حاکم بود و لشکر سفاک دشمن هر لحظه به سوی خیمه گاه اهل البیت پیامبر(ص) هجوم می آوردند، متوجه شد که وقت نماز ظهر است با این حال امام حسین(ع) یک تعداد از اصحاب خود را سپرکرد و تعداد دیگر در رکاب سید الشهدا(ع) نماز ظهر را اقامه کردند.

حجت الااسلام و المسلمین حسینی گفت: نماز پایه و اساس دین مقدس اسلام است، و علت برپا کردن نماز ظهر عاشورا توسط حضرت امام حسین(ع) و یارانش با وفایش درسی بود برای تمام مسلمان که نماز تحت هر گونه شرایط از گردن آدم ساقط نمی شود.

این عالم دین تصریح کرد: وظیفه تمام مسلمین جهان است که از عاشورای حسینی و کربلا درس وفا، شجاعت، پایمردی، استقامت و مردانگی گرفته و برمبنای راه و مکتب حسینی قدم بگذارند و رستگار شوند.

آقای حسینی خاطرنشان کرد: اگر شهادت امام حسین(ع) و واقعه کربلا واقع نمی شد دیگر اسلام از سراسر جهان محو و نابود می شد چراکه یزید و یزیدیان اسلام را وارونه جلوه داده بود .

وی با اظهار این مطلب که اسلام را پیامبر گرامی حضرت محمد مصطفی (ص) از جانب خداوند(ج) آورده، افزود: بقای اسلام به شهادت و ریختن خون امام حسین (ع) جان تازه گرفت، امام حسین(ع) درس آزادگی و استقامت را به تمام انسانهای آزاده و بشریت به با ریختن خون پاکش به ارمغان گذاشت.

این عالم دینی کشور، نکته اساسی در انقلاب امام حسین(ع) را مساله امر به معروف و نهی از منکر، تحقق سیره جد بزرگوارش و پدرش علی مرتضی امیر مومنان(ع) دانسته و افزود: بالاخره آن وصیت نامه معروف که به برادرش محمد حنفیه می گوید: امام حسین(ع) برای برادرش محمدحنفیه وصیت می کند که وصیت نامه آن حضرت ثبت صفحات زرین تاریخ اسلام گردد تا انسانهای آزاده متوجه این مساله شود که امام (ع) برای جا طلبی، مقام، ظلم و ستم نه بلکه برای اصلاح امت جد بزرگوارش رسول خدا(ج) قیام و انقلاب حسینی را اساس گذاری کرده است.

آقای حسینی علاوه کرد: امام حسین در کربلا دست به قیامی زد که خود از نتیجه آن آگاه بود و این درست زمانی بود که معروف منکر و منکر جایش را به معروف داده بود لذا نماز ظهر عاشورا را با جمعی از یاران و پیروان پاک باخته اش بر پا میدارد چون انقلاب حسین(ع) به خواست خدا(ج) بود و در آن لحظات دشوار نماز را که نیز امر الهی است را در لحظه که تیرهای دشمن بسوی شان می آید، اقامه کردند.

وی، از مسلمانان خواست تا نماز را که به گفته رسول گرامی اسلام محمد(ص) پایه و اساس دین مبین اسلام است را سبک نشمرده و از قیام امام حسین(ع) درس بگیرند زیرا امام(ع) در شرایط که لشکریان کوفه و شام از چهار اطراف مانند سیل بالای امام (ع) و خیمه گاه اهل بیت اش هجوم می آوردند نماز را که حکم الهی بود، برپا داشتند.

وی با ابراز این که عاشورا و شهادت امام حسین(ع) نمادی از وحدت و یکپارچه گی برای تمام مسلمانان جهان است افزود:عزاداری و جامه عزا برتن کردن مختص به شیعیان نبوده بلکه باید تمام امت مسلمه از روز عاشورا درس وحدت گرفته با پیروی از پیامبر بزرگ اسلام که اولین کسی بود که برای شهادت امام (ع) و اسارت اهل بیتش اشک ریخت عزا دار واقعی و بدون تبعیض باشند.

حجت الااسلام و المسلمین سید فاضل حسینی گفت: اگر جامعه و مردم شریف افغانستان از دانشگاه انسان ساز عاشورا درس بگیرند هیچ مشکلی در بین آنان پیش نخواهد آمد.

به گفته وی، در احادیث و روایاتی که از رسول خدا(ص) و ایمه معصومین برای مسلمانان آمده است گفته شده کسی که برای امام حسین(ع) عزا داری می کند اجر و پاداش بزرگی از طرف خداوند لایزال(ج) داده خواهد شد و نیز در حدیثی از امام جعفر صادق(ع) است که می گوید:کسیکه برای امام حسین(ع)اشک بریزد و یاکسی را بگریاند اجرش بهشت برین است در صورت که عزاداری توام با شناخت از اهداف و راه امام حسین(ع)باشد.

در همین حال علی حیدری مسئول شرکت زیارتی و سیاحتی مزار شهیدان در رابطه به اهمیت نماز ظهر عاشورا می گوید: نماز ظهر عاشورا از چندین بعد داری اهمیت است بعد سیاسی، برای کسانی که به امام حسین(ع) اتهام خروج از دین را به امام حسین (ع) بسته بودند و حضرت با برپایی نماز در ظهر عاشورا به همه آنان که این اتهام را بسته بودند ثابت کرد که او نه تنها از دین خارج نشده بلکه برای احیای شعایر دینی همه هستی اش را قربانی می کند.

به گفته وی، اگر این مساله را از بعد معنوی آن بررسی کنیم در می یابیم که هر چند مصایب بر امام حسین(ع) غلبه می کرد عبودیت، توسل و ارتباط ایشان با پروردگارش بیشتر می شد، زمانیکه به طرف قتلگاه میرفت به حضرت زینب(س) فرمود مرا در نماز شب از دعا فراموش مکن.

به باور آقای حیدری، بعد نظامی این مساله به تاخیر انداختن جنگ بود برای باز گشت عده ای که هنوز در دل های شان یاد خدا(ج) و محبت پیامبر(ص) باقیست.

او گفت: معنویتی که از عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) انتظار داریم بدون نماز ثمره ای نخواهد داشت زیرا حضرت امام حسین(ع) در شرایط که تیر دشمن از هر طرف می آمد، نماز یعنی فرمان خداوند(ج) را بجا آورد.

در همین حال علی محمد محمدی دانشجوی حوزه و دانشگاه در رابطه به اهمیت نماز ظهر عاشورا گفت: هدف و آرمان قیام امام حسین(ع) حفظ ارزشهای دینی بود بنا بر این ستون فقرات انقلاب بزرگ امام حسین (ع) را برپایی نماز که همانا فرمان خداوند(ج) است، می باشد.

به گفته محمدی، تجلیل از عاشورای حسینی درک و احیای شعایر الهی است که حضرت امام حسین(ع) برای پیروانش با خط سرخ انقلاب کربلا و با عبودیت خالصانه اش در ظهر عاشورا ترسیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه، کسانیکه خواهان پیرو ی از مکتب و اردوی حسینی هستند با الهام از نماز و با تمسک به این امر الهی مکتب و پیام انقلاب حسینی را جاودان نگهدارند.

در همین حال عبدالله نایاب دانشجوی دانشگاه کابل، در رابطه به اهمیت بر پایی نماز ظهر عاشورا گفت: اساس فلسفه ای قیام امام حسین و انقلاب عظیم کربلا احیای شعایر ناب الهی است و پیروان خط سرخ حسینی با پرپا نمودن نماز های جماعت خصوصا در ظهر عاشورا به جهانیان نشان دهند که این نیروی معنویت است که در مقابل بزرگترین استبداد ها و استکبار ها قدعلم نموده و آنها را به زانو در خواهند آورد.

به گفته وی، قیام های اخیر در کشور های که در آن نظام های استبدادی حاکم بود، مردم به خصوص جوانان با نیروی معنویت و برپایی نماز جمعه توانست آن حاکمان ظالم و مستکبر را به زانو در آورند.

آقای نایاب علاوه کرد: پیروان خط حسین(ع) به یاد نماز ظهر عاشورای حسینی و آخرین آذان علی اکبر جوان رشید امام حسین(ع) این فریضه عظیم وشکوهمند الهی را در تمامی مساجد، تکایا و اماکن مقدسه بر پا دارند تا سبب وحدت در بین مسلمانان به خصوص جوانان مسلمان افغانستان گردد.

تور کربلا

تور کربلا : 

گروه زیارتی یاس به هدف افزایش کیفیت و تسهیل سفر به عتبات عالیات و زیارت اهل بیت علیه السلام، خدمات تور کربلا ارزان قیمت را ارائه میدهد.

بهرمندی از تورهای منظم به صورت کاروان های زیارتی باکیفیت از جمله خدمات ارائه شده گروه زیارتی یاس میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک بفرمایید : 👇🏾👇🏾👇🏾

📎 تور کربلا

 

 

تور کربلا,تور ارزان کربلا,تور هوایی کربلا,تور کربلا,تور زمینی کربلاکلمه کلیدی :

تور کربلا

نام نویسنده :مسعودیفر.الگام