تور کربلا تاریخ ثبت : 1397/11/25_11:47

فضیلت «کربلا» بر «مکه»


شهر #مکه زمینی است که خداوند متعال توجه ویژه‌ای به آن از ابتدای خلقت داشته است. کعبه، قبله مسلمانان و حرم امن خدا در سرزمین مکه قرار دارد. ائمه اطهار (ع) در ذکر فضیلت سرزمین #کربلا آن را با سرزمین مکه مقایسه کرده و آن را  برتر از سرزمین مکه دانسته‌اند.

تور کربلا تور زمینی کربلا تور هوایی کربلا سفر به کربلا بلیط ارزان کربلا

✨ فضیلت «کربلا» بر «مکه»

🔺 شهر #مکه زمینی است که خداوند متعال توجه ویژه‌ای به آن از ابتدای خلقت داشته است. کعبه، قبله مسلمانان و حرم امن خدا در سرزمین مکه قرار دارد. ائمه اطهار (ع) در ذکر فضیلت سرزمین #کربلا آن را با سرزمین مکه مقایسه کرده و آن را  برتر از سرزمین مکه دانسته‌اند.

🔸 عن الصّادق علیه السلام انّ ارض الکعبه قال مَن مِثلی و قد بنی بیت اللّه علی ظهری یاتینی النّاس من کل فجّ عمیق و جعلت حرم اللّه و آمنه، فاوحی اللّه الی‌ها کفّی و قرّی ما فضل ما فضّلت به فی‌ها اعطیت ارض کربلا الّا بمنزله الّا برّه غمت فی البحر فحملت من مأ البحر و لولا تربه الحسین علیه السلام ما فضّلتک و لولا ما ضمّنه کربلا لما خلقتک و لا خلقت الذّی افتخرت به فقری و استقرّی و کونی دنیا متواضعا ذلیلا مهیمنا غیر مستنکف و لا مستکبر لارض کربلا والّا مسخنده و هویت بک فی نار جهنّم.

🌀 ترجمه: امام صادق (ع) فرمودند: سرزمین مکه به کرامت‌های خداوند تفاخر نمود و گفت: کیست مانند من و حال‌آنکه خانه خدا روی من بنا شده و مردم از اطراف به‌جانب من می‌آیند.

♦️ هنگامی‌که مکه تفاخر کرد وحی شد که ای مکه! بجای خود باش،  فضل خانه که سبب فضل تو است در کنار فضل کربلا،‌مانند سوزنی است که در دریا فرو برند و اندازه‌ای که سوزن  آب از دریا برمی‌دارد.

تور کربلا تور زمینی کربلا تور هوایی کربلا سفر به کربلا بلیط ارزان کربلا

◾️  اگر خاک کربلا نبود تو را فضیلت نمی‌دادم و اگر آن شخص (امام حسین (ع)) که در آنجا مدفون است نبود نه تو را و نه خانه را، خلق نمی‌کردم پس بجای خود باش و در برابر خاک کربلا تواضع و خشوع کن و تکبر مکن وگرنه تو را به جهنم خواهم انداخت.[۱]

 👤 قال علی بن الحسین (ع) اتّخذ اللّه ارض کربلا حرما قبلان یتّخذ مکه حرما باربعه عشرین الف عام و انّها تزهر لاهل الجنّه کالکوکب الدّری.[۲]

🔹 امام سجاد (ع) فرمودند: خداوند زمین کربلا را حرم قرار داد ۲۴۰۰۰ سال قبل از آنکه مکه را حرم قرار دهد و آن زمین برای مردم بهشت مانند ستاره درخشان می‌درخشد.
 
🔻 عن ابی جعفر (ع) قال خلق اللّه کربلا قبلان یخلق الکعبه باربعه عشرین الف عامٍ و قدّسها و بارک علیها فما زالت قبلان یخلق اللّه الخلق مقدّسه و مبارکه و لاتزال کذلک و جعل‌ها اللّه افضل الارض فی الجنّه.

تور کربلا تور زمینی کربلا تور هوایی کربلا سفر به کربلا بلیط ارزان کربلا

🔸 و امام باقر (ع) می‌فرماید: خداوند کربلا را خلق کرد ۲۴۰۰۰ سال قبل از آنکه کعبه را خلق نماید و آن زمین را مقدس نمود و برکت داد و قبل از آن خلق ننموده بود مقدس و مبارکی مانند آن زمین و خداوند زمین کربلا را در بهشت افضل زمین‌ها قرار داده است.[۳]
 
غبار کربلا مانع آتش

سید الواعظین مرحوم سید محمود امامی اصفهانی رحمه اللّه علیه نقل نموده‌اند:

یکی از خلفای بنی مروان بچه‌دار نمی‌شد به خاطر عقیده فاسدش نذر کرد که اگر خدا پسری به او بدهد، او را بر سر راه زوار حضرت سیدالشهدا (ع) بفرستد و آن‌ها را به قتل برساند...

اتفاقاً بعد از مدتی خداوند پسری به او عطا می‌نماید تا اینکه بزرگ می‌شود و به او وصیت می‌کند که باید بروی سر راه زوار حسین (ع) و آن‌ها را به قتل برسانی.

پسر شبی در خواب دید قیامت است و ملائکه جمعی را  به‌سوی جهنم می‌برند تا اینکه شخصی را می‌آوردند و به‌سوی آتش می‌کشند، رسول خدا (ص) به ملائکه می‌فرماید: اگرچه این مرد گناه‌کار است اما شما نمی‌توانید او را به جهنم ببرید زیرا روزی به زمین کربلا می‌گذشت و غباری از آن زمین بر بدن او نشسته است.

عرض می‌کنند: غبار را از او می‌شوییم، حضرت می‌فرمایند: غبار را می‌شویید اما نمی‌توانید چشم او را که به بقعه و بارگاه فرزندم حسین (ع) افتاده، بشویید.

تور کربلا تور زمینی کربلا تور هوایی کربلا سفر به کربلا بلیط ارزان کربلا

پس ملائکه عذاب او را رها می‌کنند و ملائکه رحمت می‌آیند و او را به بهشت می‌برند.

 آن پسر از خواب بیدار شد و از قصد فاسد خود برگشت و توبه نمود و فوراً به زیارت آن حضرت رفت و زوار را حرمت و نوازش ‍ می‌کرد.
www.tourkarbalaa.com
@tour_safar
🍃❤️🍃

تور کربلا تور زمینی کربلا تور هوایی کربلا سفر به کربلا بلیط ارزان کربلا

 

تور کربلا

تور کربلا : 

گروه زیارتی یاس به هدف افزایش کیفیت و تسهیل سفر به عتبات عالیات و زیارت اهل بیت علیه السلام، خدمات تور کربلا ارزان قیمت را ارائه میدهد.

بهرمندی از تورهای منظم به صورت کاروان های زیارتی باکیفیت از جمله خدمات ارائه شده گروه زیارتی یاس میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک بفرمایید : 👇🏾👇🏾👇🏾

📎 تور کربلا

 کلمه کلیدی :

کربلا

نام نویسنده :مسعودیفر.الگام