تور کربلا  تاریخ ثبت : 1397/11/23_15:8

تور کربلا


تور کربلا ارزان قیمت با ارائه خدمات با کیفیت و مناسب توسط گروه زیارتی یاس برای ارائه به زائرین گرامی فعالیت میکند.

تور کربلا : 

تور کربلا : کیست که نداند زيارت مرقد مطهر مردان خدا و پيشوايان دين مثل تور کربلا ، علاوه بر اجر اخروی به زائران صمیمی، آرامش خاطر می‌بخشد. در حالی که حق تعالى مباهات مى‌كند به زائران سید الشهدا و پدر بزرگوارش، آن همای رحمت و اسطوره جوانمردی و بهترین بهانه هستی، پر واضح است که چرا سفر به کربلای معلی چندین برابر زیارت خانه پروردگارش و هزار شب قدر، اجر و قرب دارد،در تور کربلا | تور نجف که با قیمت تور کربلا هوایی فوق العاده برگزار میشود سفر میکنیم به کربلا و داستان دلدادگی بندگان خوب خدای بینهایت مهربان.

همه ما شیعیان برای رفع فشارها و دفع فریادهای درونی، در پرتو دعا و استمداد از ارواح پاک مقربین درگاه الهی نیرو گرفته و اضطراب‌ها و یاس‌های زندگی روزمره خود را به در می‌بریم. حال که ایزد منان، حفاظت از زائر را در دنیا و آخرت وعده فرموده و وی را غرق رحمت الهی می گرداند.

ما نیز با امید به اینکه خداوند متعال توفیق زیارت حضرتش را در دنیا و شفاعتش را در روز قیامت نصیب ما گرداند، می‌کوشیم تا با فراهم آوردن اسباب این سفر معنوی برای شما زائر گرامی توشه‌ای اخروی برای خود بیاندوزیم و اطمینان داریم که هر چقدر بیشتر موجبات رضایت خاطر شما را در سفر به تور کربلا | تور نجففراهم کنیم، اجر و قرب بیشتری را نصیب خود کرده‌ایم. با ما در تور کربلا | تور نجف همراه شوید تا زیارتی دلچسب و به دور از دغدغه‌های معمول داشته باشید.تور کربلا همچون تور مشهد به شما یک لذت معنوی خاص میدهد که تجربه آن برای هر کس شیرین و دلچسب است.

گروه زیارتی یاس به هدف افزایش کیفیت و تسهیل سفر به عتبات عالیات و زیارت اهل بیت علیه السلام، خدمات تور کربلا ارزان قیمت را ارائه میدهد.

بهرمندی از تورهای منظم به صورت کاروان های زیارتی باکیفیت از جمله خدمات ارائه شده گروه زیارتی یاس میباشد.

 

تور کربلا


ثواب زیارت کربلا

 اگر مردم ارزش و پاداش زیارت حسین (ع) را بدانند، از اشتیاق قالب تهی کرده و از حسرت فراوان جانشان متلاشی خواهد شد! این سخن امام باقر (ع) نشان می دهد ارزش این زیارت چه اندازه است که  ترک آن چنین حسرتی  درپی دارد.

 به امام صادق (ع) عرض كردند: كمترين اثرى كه براى زائر قبر امام حسين (ع) چيست؟ فرمود: «كمترين تأثيرش اين است كه خداوند متعال، او و خانواده و مالش را حفظ مى كند تا به سوى اهل خويش برگردد ،و چون روز قيامت فرا رسد، خداوند حافظ او خواهدبود ».

 

مزارات کربلا

علاوه بر حرم امام حسین و حضرت عباس در کربلا مزار و مدفن جمع زیادی از مشاهیر و بزرگان است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 

مزار یاران امام حسین علیه‌السلام:

عمده یاران امام حسین علیه‌السلام که در واقعه عاشورا به شهادت رسیدند، در نزدیکی امام حسین (ع) دفن شده‌اند؛

اما برخی از آنان به دلایل مختلف در اماکن دیگر دفن شده‌اند که عبارت‌اند از:

حربن یزید ریاحی - تور کربلا

حر بن یزید ریاحی

قبیله وی، جنازهٔ او از میدان جنگ خارج کرد و در روستایی در نُه کیلومتری غرب کربلا به خاک سپرد؛ همان‌جا که امروزه به سبب وجود قبر او به «روستای حرّ» معروف است. بارگاه وی در  ۳۷۰ ق به دستور عضد الدوله دیلمی ساخته شد و در  ۹۱۴ ق شاه اسماعیل صفوی، پس از زیارت قبر وی، دستور تجدید بنای آن را صادر کرد.

جعفر طیار - تور کربلا اقساطی

عون بن عبداللّه

در کنار اتوبان کنونی کربلا – بغداد، مزار باشکوهی است که متعلق به عون بن عبدالله است. بنا بر روایتی، وی همان عون بن عبدالله بن جعفر طیار فرزند زینب کبری (س) است که در روز عاشورا به شهادت رسید؛ اما بنا به روایتی دیگر، اینجا مزار عون بن عبداللّٰه یکی از افراد امام حسن مجتبی (ع) است و این صحیح‌تر به نظر می‌رسد؛ زیرا باید عون نیز در کنار سایر شهدا دفن شده باشد.

دو طفلان مسلم - کربلا و نجف

طفلان مسلم

در اتوبان کربلا – بغداد، در فاصله ی  ۳۰ کیلومتری کربلا، درحومهٔ شهرکی به نام مصیب مزار و مرقد طفلان مسلم بن عقیل قرار دارد.

عالما و سادات

از دیرباز به سبب قداست این مکان، در داخل و خارج حرم، ده‌ها تن از عالمان و روحانیان و سادات به خاک سپرده شدند که برخی از آنان قبر و نشان مشخصی دارند ازجمله: برخی از فرزندان امامان یا نواده‌های آن‌ها درجاهای مختلف کربلا، در داخل و یا پیرامون آن شهر، دفن هستند ازجمله:

محمد بن نبی بن کاظم علیه‌السلام

وی نوه ی گرامی امام کاظم علیه‌السلام است که در میان عرب‌ها به امام نوح شهرت دارد و در منطقه «طویرج»، دوازده کیلومتری کربلا، دفن است. 

اخرس بن کاظم علیه‌السلام

محمد بن ابی الفتح مشهور به «الا خرس»، از نواده‌های امام موسی بن جعفر علیه‌السلام، در محله‌ای به نام الابتر در اطراف کربلا به خاک سپرده‌شده است. در آن محل زیارتگاهی بناشده و زائران زیادی به آنجا می‌روند.   سادات آل خراسان در نجف به الا خرس منسوب هستند.

سید احمد ابوهاشم

نسب وی با چند واسطه به امام موسی کاظم (ع) می‌رسد. سید احمد در شمال غربی منطقه شفائه (در  ۲۵  کیلومتری آن) دفن شده و مزار و گنبد و صحن دارد و گنبد آن با کاشی‌های آبی مزین شده است.

ابن حمزه

عمادالدین ابو محمد بن علی بن حمزه بن حسن بن عبید اللّٰه بن عباس بن علی علیه‌السلام، مشهور به ابن حمزه و از نواده‌های حضرت عباس علیه‌السلام است. وی از عالمان بزرگ و فقیهان برجسته و راویان حدیث بود و در قبرستان قدیمی کربلا، که امروزه در جنوب شرقی آستان حضرت ابوالفضل کنار بزرگراه کربلا – طویرج قرارگرفته، دفن شده است.

ابو احمد حسین بن محمد ( ۳۰۴ ق –  ۴۰۰  ق)

نسب او با سه نسل به امام موسی کاظم علیه‌السلام می‌رسد. وی پدر گرامی سید رضی و سید مرتضی است.

سید رضی ( ۳۵۸ ق –  ۴۰۶  ق)

سید رضی از عالمان شیعه در قرن چهار هجری و گردآورنده نهج‌البلاغه است. او در کنار پدر و برادرش در نزدیکی قبر سید ابراهیم مجاب در رواق غربی حرم دفن است.

سید مرتضی ( ۳۵۵ ق –  ۴۳۶ ق)

سید مرتضی یا شریف مرتضی، از عالمان و فقیهان بزرگ شیعه در قرن چهار هجری و صاحب تألیفات زیادی است.

ابن فهد حلی ( ۷۵۸ ق –  ۸۴۱  ق)

قبر شیخ احمد بن محمد بن فهد، فقیه بزرگ امامیه، در غرب خیابان باب القبله، داخل مسجدی قرار دارد که به نام او معروف است. وی خانه‌اش را برای زائران به‌عنوان منزلگاهی وقف کرده بود و پس از مرگش او را در همان خانهٔ خود به خاک سپردند. شاه‌عباس در  ۱۰۳۳ ق باغ جنوب قبر ابن فهد را به‌صورت مسجدی درآورد و آن را کاشی‌کاری کرد و گنبدی روی قبر وی برپا ساخت.  

 شیخ یوسف بحرانی ( ۱۱۰۷ ق –  ۱۱۸۶  ق)

شیخ یوسف آل عصفور بحرانی، صاحب کتاب الحدائق الناضره، در رواق شرقی حرم دفن شده است. وی به همراه سید علی طباطبایی و وحید بهبهانی در یک مقبره آرمیده‌اند.

علامه وحید بهبهانی ( ۱۱۱۸ ق –  ۱۲۰۵  ق)

شیخ محمدباقر بن محمد اکمل مشهور به وحید بهبهانی، از عالمان بزرگ شیعه در قرن دوازده هجری است. وی در رواق شرقی حرم دفن شده است. او در کربلا رهبری و مرجعیت شیعیان را بر عهده داشت.  

سید کاظم رشتی ( ۱۲۱۴ ق – ۱۲۵۹ ق)

سید کاظم بن قاسم حسینی رشتی از شاگردان شیخ احمد احصایی است. قبر وی در رواق شرقی حرم است.

سید احمد بن سید کاظم رشتی

سید احمد بن سید کاظم رشتی در  ۱۲۹۵ ق به قتل رسید و در رواق شرقی حرم، کنار پدرش، به خاک سپرده شد.

شریف العلماء (-۱۲۴۶ ق)

محمد شریف بن حسن آملی، از عالمان بزرگ شیعه، و استاد شیخ مرتضی انصاری است. وی در سمت جنوب شرقی آستان، دریکی از کوچه‌های فرعی خیابان امام حسین علیه‌السلام دفن شد و دارای بقعه بود که امروزه ازمیان‌رفته است.

سید علی طباطبایی

سید علی طباطبایی، صاحب کتاب ریاض المسائل در فقه است. وی در رواق شرقی حرم خاک شد. او دیوار شهر کربلا را بنا کرد. فرزند او به سید محمد مجاهد معروف است.

مجاهد ( ۱۱۸۰  –  ۱۲۴۲  ق)

سید محمد مجاهد فرزند سید علی طباطبایی صاحب ریاض   و نوهٔ دختری مرحوم علامه بهبهانی، صاحب کتاب مفاتیح و مناهل است. او به سبب حضورش درصحنه نبرد با روس‌ها، به مجاهد معروف شد. قبرش در بین‌الحرمین کربلا دارای گنبد و ضریح فولادی بوده است که در توسعه کنونی ازمیان‌رفته است.

شیخ محمدتقی شیرازی (- ۱۳۳۸  ق)

شیخ محمدتقی شیرازی از مراجع بزرگ شیعه و از رهبران قیام مردم عراق علیه سلطه انگلستان ( ۱۹۲۰  م) است که با مجاهدت‌های خود، سلطه و نفوذ انگلیس را در عراق از بین برد. او را در ضلع جنوب شرقی صحن در مقبره اختصاصی خود دفن کردند. در  ۱۲۶۳ ق، هنگام توسعهٔ صحن، بقعه‌ای به نام «ایوان شیرازی» به مساحت دویست متر در کنار آن قبر بنا شد که محل تدریس و تحصیل طلبه‌ها شده بود ولی به دستور رژیم بعث تعطیل شد.

خاندان قزوینی (مجتهد قزوینی)

در داخل صحن و در مسیر صحن امام حسین علیه‌السلام به سوی صحن ابوالفضل العباس یعنی باب قاضی الحاجات در حجره‌ای سه تن از خاندان مجتهد قزوینی دفن شده‌اند:

آقا سید ابراهیم بن محمد مجتهد قزوینی صاحب ضوابط الاصول (۱۲۶۲ ق-)

آقا سید مهدی مجتهد

شیخ محمدحسین قزوینی (- ۱۲۸۱ ق).

در دالان صحن کوچک همین مکان قبر شیخ‌الاسلام قزوینی واقع است.

شیخ عبدالحسین تهرانی

شیخ عبدالحسین تهرانی از فقیهان و عالمان معاصر بود که دریکی از حجره‌های سمت غربی صحن خاک شده است.

سید عبداللّه بحرانی

سید عبداللّه بحرانی عالم و فقیه و مؤلف الافاضات الحسینیه و شرح مختصر النافع علامه حلی است که در رواق ابراهیم مجاب به خاک سپرده‌شده است.  در کنار او فرزندش سید محسن و نوه‌اش سید محمد بن سید محسن، صاحب کتاب‌های الفصول البهیه فی بعض الاخبار الحجج المرضیه و هدایه العباد، دفن شده‌اند.

صاحب ضوابط

سید ابراهیم بن محمدباقر موسوی قزوینی حائری عالم بزرگ شیعه و معروف به صاحب ضوابط، در میدان مقابل باب الشهداء دفن است. تألیف او در باب فقه شهرت دارد.

خاندان برقانی

چند تن از خاندان برقانی، که همه از عالمان بزرگ و از فقیهان شیعه بوده‌اند، در رواق غربی حرم (رواق بالاسر) به خاک سپرده‌شده‌اند. معروف‌ترین آن‌ها ملأ محمدعلی برقانی است که در  ۱۲۷۱ ق از دنیا رفت. وی تألیفات فراوانی در فقه و تفسیر دارد. دیگر فرزندش میرزا عبدالوهاب از عارفان و فقیهان عصر قاجار بود که در  ۱۲۹۴ ق فوت کرد. قبر ملأ علی برقانی متوفی  ۱۲۶۹ ق نیز در این مکان واقع است.  

سید مرتضی طباطبایی

سید مرتضی فرزند سید محمد طباطبایی حسینی بروجردی پدر سید مهدی بحر العلوم است که در  ۱۲۰۴ ق از دنیا رفت. او را در رواق شرقی حرم به خاک سپردند.

خاندان آل کمونه

چند تن از مشاهیر خاندان آل کمونه در زیرزمین خزانهٔ جواهر آستان، بین رواق پادشاهان و مسجد آستان حسینی، دفن هستند. این افراد از عالمان و ادیبان کربلا بودند؛ ازجمله شیخ مهدی کمونه (ف  ۱۲۷۲ ق) کلیددار آستان، شیخ میرزا حسن کمونه (ف ۱۲۹۲ ق) هم‌چنین برادرش که پس از او به تولیت آستان رسید و نیز شیخ محمدعلی کمونه (ف  ۱۲۸۲  ق)، که از شاعران شیعه بوده است.  

سید هاشم حداد

قبر وی در وادی الصفای کربلا است.

قبور پادشاهان و رجال سیاسی

پادشاهان آل‌بویه

چند تن از پادشاهان آل‌بویه در صحن حرم امام حسین دفن شده‌اند. در زمان‌های پیشین، بقعه‌ای بر فراز قبر آنان وجود داشت که در  ۱۲۶۸ ق تخریب شد. 

 

پادشاهان و رجال قاجار

مظفرالدین شاه

وی از پادشاهان قاجار است که فرمان مشروطیت را در  ۱۳۲۴ ق صادر کرد و در همان سال از دنیا رفت. بر اساس وصیتش او را در کربلا به خاک سپردند. قبر وی داخل رواق پادشاهان است.

محمدعلی شاه

محمدعلی شاه فرزند مظفرالدین شاه از پادشاهان دورهٔ قاجار و از مخالفان مشروطه است که به سبب به توپ بستن مجلس شورای ملی شهرت دارد. وی در  ۱۳۴۱ ق از دنیا رفت و در کنار قبر پدرش دفن شد.

احمدشاه

احمدشاه فرزند محمدعلی شاه و آخرین پادشاه سلسله قاجار است که در دوران وی کودتای  ۱۲۹۹  رضاخان به وقوع پیوست. او در  ۱۳۴۸ ق از دنیا رفت و در کنار قبر پدرش به خاک سپرده شد.

امیرکبیر

میرزا تقی‌خان هزاوه‌ای مشهور به امیرکبیر، صدراعظم معروف ناصرالدین‌شاه است که به دستور وی در  ۱۲۹۸ ق در حمام فین کاشان به قتل رسید و در رواق پادشاهان به خاک سپرده شد. در کنار قبر وی فرزندش ساعد الملک و برادرش می‌زا حسین‌خان دفن شده‌اند.

معیر الممالک

دوست علی خان معیر الممالک، رییس ضراب‌خانه و امور دارایی عصر ناصری، در داخل رواق دفن است. قبر او در اتاقی کوچک و آینه‌کاری شده قرار دارد.

حاجی میرزا آغاسی

از وزیران عصر محمدشاه قاجار است. او را در رواق پادشاهان به خاک سپردند.

ظل السلطان

 ظل السلطان فرزند ناصرالدین‌شاه و حاکم اصفهان در عصر ناصری و مظفری است. قبر وی در رواق پادشاهان قرار دارد. 

علاوه بر خاندان قاجار شاهزادگانی از هند نیز در حرم مدفون‌اند که معروف‌ترین آنها زاهدالدین شاه و سلطان برهان نظام شاه‌پسر سلطان احمد هندی است.

 

تور کربلا هوایی 

تور هوایی کربلا 7شب و 8 روزاست که مبدااز تهران فرودگاه امام خمینی است که با پرواز 2ساعته وارد فرودگاه نجف می شود. و زائران به زیارت نجف اشرف،کربلا و کاظمین مشرف می شوند. زائران گرامی لطفا دقت فرماییدحداقل 3ساعت قبل از پرواز در گیت داخل فرودگاه حاضر باشید و بلیط، پاسپورت و فیش واریز شده عوارض خروج از کشور رابرای ارائه همراه داشته باشید.
تور کربلا

تور کربلا زمینی

تور زمینی کربلا جمعاً 7 روز است که از طریق مرز زمینی مهران یا خسروی مشرف به اماکن مقدسه نجف اشرف،کربلای معلی و کاظمین می شویدبه علت ناامنی زیارت سامرا از برنامه فعلاً لغو شده و امیدواریم که ان شاءاله هر چه زودتر و با فراهم شدن امنیت ، بتوانید از اماکن مقدسه سامرا نیز دیدن کنید .

برای ثبت نام چه مدارکی لازم دارید؟

  • پاسپورت با ۶ماه اعتبار
  • ۲قطعه عکس ۳*۲ یا ۴*۳ برای هر نفر.

♦ اگر فعلاً گذرنامه خود را تحویل نگرفته اید و نگران رزرو هستید،میتوانید با اطلاعات کارت ملی خود ثبت نام کرده تا جا پر نشود و بعد از تهیه پاسپورت ، جهت اخذ ویزا آن را تحویل دهید.

♦ تفاوت نرخ در پکیج تور بدلیل تفاوت کیفیت در هتل است.

♦ مسئولیت خروج از کشور و عدم ممنوعیت آن به عهده هر مسافر است.مشمولین نظام وظیفه نیز برای خروج از کشور خود موظف به پیگیری امورشان هستند.

تور کربلا

برای ارتباط با گروه زیارتی یاس از طریق تماس با ما اقدام نمایید.

 کلمه کلیدی :

تور کربلا

نام نویسنده :سپیده شاه مرادی. الگام